تاپ خبر - آرشیو

جان گرفتن دوباره سوله هایی متروک

جان گرفتن دوباره سوله هایی متروک

در ۳ کیلومتری جنوب غربی شهر کرمانشاه به سمت اسلام آبادغرب، سوله هایی به چشم می‌خورند که برای خیلی‌هامان ناآشنایند. سوله‌هایی که زمانی انبار ستاد بازسازی بود و پس از آن به محل نگهداری اداوات و ماشین آلات مستهلک ادارات تبدیل شد، اما اکنون به کارگاه‌های تولیدی تبدیل و غوغایی در آنها برپاست. غوغایی که به همت جوانان خوش فکر و خلاق دیارمان برپا شده و محصولاتی در آنها تولید می شود که خارجی‌ها برای خرید بعضی‌شان پشت درب همین سوله‌های تا چندی پیش متروک، منتظر می‌مانند.

ادامه مطلب
نگاهی به فعالیت‌های اولین شتاب دهنده تخصصی صنایع شیمیایی غرب کشور

نگاهی به فعالیت‌های اولین شتاب دهنده تخصصی صنایع شیمیایی غرب کشور

تنها حدود ۱۷ سال از عمر شتاب دهنده‌ها در جهان می گذرد، اما در همین مدت کوتاهِ فعالیت‌شان توانسته‌اند تحولی عظیم در حوزه فناوری‌های نوین جهان ایجاد کنند. مراکزی که ماموریت اصلی آنها تبدیل ایده‌های خام به محصول و فناوری است.این مراکز با حمایت از صاحبان ایده آنها را در مسیر عملی کردن ایده‌هایشان و تولید محصولات فناورانه و خلاقانه یاری می‌کنند، حمایتی که به صاحبان ایده این جسارت را می‌دهد که ایده‌هایی که در ذهن داشته و یا طرح هایی که روی کاغذ دارند را عملی کرده و به محصول تبدیل کنند.نقش انکارناپذیر این مراکز در تبدیل ایده به محصول موجب شد تا ظرف مدت کوتاهی این مراکز در سطح جهان گسترش یابد و درست هفت سال پیش بود که پای اولین شتاب دهنده به ایران هم باز شد و «شرکت سرآواپارس» اولین شتابدهنده به نام "آوا تک" را در پارک علم و فناوری پردیس راه اندازی کرد.شتاب دهنده‌ها با توجه به کارایی و کاربردی که داشتند خیلی زود در همه جای ایران گسترش یافتند و حالا توانسته‌اند به یکی از ارکان قدرمند زیست بوم فناوری کشور تبدیل شوند. در کرمانشاه هم چندین شتاب دهنده در حوزه های مختلف فعال هستند و حمایت از شرکت های استارتاپی و صاحبان ایده را در مسیر عملی کردن ایده‌هایشان برعهده دارند.شتاب دهنده "تیک" اولین شتاب دهنده در استان بود که سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را با حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه آغاز کرد و پس از آن شتاب دهنده‌های دیگری در حوزه‌های تخصصی مختلف فعال شدند. با گسترش فعالیت شتاب دهنده‌ها، پارک علم و فناوری کرمانشاه از سال گذشته تصمیم به راه‌اندازی یک شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه «صنایع شیمیایی» گرفت، شتاب دهنده‌ای که به نظر می‌رسد نظیر آن در کشور و یا حداقل غرب کشور وجود ندارد. شتاب دهنده‌ای که بصورت تخصصی حمایت از فعالان و استارتاپ‌های حوزه صنایع شیمیایی را برعهده دارد."شتاب دهنده تخصصی صنایع شیمیایی" از سال گذشته با حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه و توسط شرکت «جهان زرکاوان» راه‌اندازی شده و طی این مدت توانسته حمایت از ۱۳ تیم استارتاپی و ۲۱ تیم‌یار را برعهده بگیرد.

ادامه مطلب
شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری کرمانشاه؛ تنها تولید کننده اسید فلوریدریک در کشور

شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری کرمانشاه؛ تنها تولید کننده اسید فلوریدریک در کشور

"شادرام شیمی" یکی از شرکت‌های تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه است که حالا بعد از سه سال فعالیت توانسته بصورت تخصصی تامین کننده بخشی از نیازهای نظامی، هسته‌ای و صنایع شیشه کشور باشد. این شرکت تولیدکننده شش نوع اسید بر پایه فلوئور و آمونیاک است که بصورت تخصصی فقط در این شرکت تولید می‌شود و تمام بازار کشور را تحت پوشش خود دارد. محصولات این شرکت علاوه بر تامین نیاز داخل، به کشورهای ارمنستان، عراق، آذربایجان و قرقیزستان هم صادر می‌شود.

ادامه مطلب
برگزاری اولین رویداد تقاضا محور رفع نیازهای فناورانه SMEهای منطقه ای استان

برگزاری اولین رویداد تقاضا محور رفع نیازهای فناورانه SMEهای منطقه ای استان

اختتامیه اولین رویداد تقاضا محور رفع نیازهای فناورانه SMEهای منطقه ای استان کرمانشاه امروز(۱۵ اسفند) با حضور صاحبان صنایع و کارگاه های تولیدی، فناوران و محققین مراکز پژوهشی، واحدهای فناور، شرکت های دانش بنیان و اساتید دانشگاهی استان‌های غرب کشور در کرمانشاه برگزار شد.

ادامه مطلب
رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه: ظرفیت "بُرج فناوری" کرمانشاه سال آینده تکمیل می شود

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه: ظرفیت "بُرج فناوری" کرمانشاه سال آینده تکمیل می شود

 رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با اعلام اینکه ۲۸۸ واحد فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری استان هستند، گفت: بخش قابل توجهی از این واحدها در محل برج فناوری مستقر می شوند و به نظر می رسد نیمه ابتدای سال آینده ظرفیت این برج تکمیل شود.

ادامه مطلب