درسازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه برگزار شد؛

نشست آموزشی دفاتر تسهیل گری اجتماعی استانهای ایلام کردستان و کرمانشاه

۱۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۵ کد : ۸۳۹۱ اخبار معاونت پژوهشی
نویسنده خبر: محمد سعید مختاری
نشست آموزشی دفاتر تسهیل گری اجتماعی استانهای ایلام کردستان و کرمانشاه با حضور بیش از ۶۰ تن از تسهیل گران درسالن علامه طباطبایی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه برگزار شد.
نشست آموزشی دفاتر تسهیل گری اجتماعی استانهای ایلام کردستان و کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه مسئول دفاتر تسهیل گری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه از آموزش تسهیل گران جدید برای بهبود مشکلات اجتماعی شهرک های حاشیه نشین خبر داد و گفت: در این دوره آموزشی تسهیل گران استانهای ایلام کردستان و کرمانشاه آموزش های لازم را در خصوص چگونگی راه اندازی این دفاتر در سکونت گاه های غیر رسمی می بینند.

مجتبی رشیدی تصریح کرد: مناطق حاشیه نشین شهر کرمانشاه 13 منطقه با جمعیت 227 هزار نفر است که نیازمند بهرمندی از امکانات و خدمات شهری هستند.

وی افزود: کار دفاتر تسهیل گری که از یک مدیر ، و کارشناسان حقوقی ، شهرسازی ، مدد کاری و روانشناس  تشکیل شده است برداشت از محله ها و تعیین اولویت ها و نیازمندیهای این محلات است.

مسئول دفاتر تسهیل گری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه  نیاز سنجی و برنامه ریزی برای مناطق حاشیه ای و توزیع اعتبارات بر مبنای گزارشات دفاتر تسهیل گری خواهد بود، افزود:  در 10 استان دفاتر تسهیل گری راه اندازی شده و امسال در هرسین، اسلام آباد غرب و دولت آباد کرمانشاه نیز ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه عدم تعادل پراکندگی جمعیت در شهر کرمانشاه را یکی از بزرگترین مشکلات برای برنامه ریزی و مدیریت امکانات استان خواند.گودرزی در ادامه جلب اعتماد و مشارکت مردم در انجام برنامه ها را رمز موفقیت دفاتر تسهیل گری اجتماعی دانست و گفت: استانداری در تدوین و اجرای برنامه ها کار نظارت را برعهده دارد و مسایل اجرایی در دست دفاتر تسهیل گری است.

وی همچنین مجموعه استانداری را بازوی توانمند برای دفاتر تسهیل گری اجتماعی در راستای رفع موانع سر راه این دفاتر خواند.

گفتنی است  گروه پژوهشی جامعه شناسی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه بواسطه سابقه ای که از سال 1382 در طرح بانک جهانی و طرح های توانمند سازی سکونت گاههای فقیر نشین شهری دارد هم اکنون مشغول راه اندازی دفتر تسهیل گری محله دولت آباد کرمانشاه است.

محمد سعید مختاری

نویسنده خبر

کلید واژه ها: سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه معاونت پژوهشی تسهیل گری


نظر شما :