تجلیل از کارآفرینان نمونه  استان کرمانشاه شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری برترین کارآفرینان استان

۳۰ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۳ کد : ۵۰۸۳۲ تاپ خبر اخبار پارک علم و فناوری کرمانشاه
چهاردهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمانشاه با معرفی ۹کارآفرین برتر استان در حالی به کار خود پایان داد که مدیران عامل شرکت دانش بنیان، مجتمع شیمیایی بیستون کرمانشاه ، شرکت فناورمهرفناوران تابش وشرکت دانش بنیان تحلیل گران سیستم زاگرس از شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری بعنوان کارآفرینان برتر استان معرفی شدند.
تجلیل از کارآفرینان نمونه  استان کرمانشاه شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری برترین کارآفرینان استان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان  کرمانشاه مختار احمدی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این مراسم با اشاره به عملکرد ۹ ماهه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، افزود: برای اولین بار در هشت سال اخیر نرخ بیکاری کرمانشاه به پایین‌ترین حد خود یعنی ۱۳.۶ درصد رسیده و در این مدت افزایش نرخ مشارکت اقتصادی را از ۴۳ به ۴۳.۲ درصد داشتیم.

وی همچنین از کسب رتبه سوم کرمانشاه در زمینه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد که با جذب ۳۸ میلیارد تومان از سهمیه ۱۰۳ میلیاردی، برای ۱۱۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بکارگیری ۲۸۱ نفر از ۱۱۵۵ نفر از ثبت نام شدگان در سامانه جست و جوی شغلی را از دیگر رویدادهای مثبت ۹ ماه اخیر برشمرد و خاطرنشان کرد: به علاوه در این مدت توانستیم یکصد طرح اشتغالزای مهم استان را در سفر رئیس جمهور به استان تامین مالی کنیم.

احمدی از تعامل خوبی که بین کارگران و کارفرمایان در استان وجود دارد هم یاد کرد و افزود: خوشبختانه بعد از افزایش ۵۷ درصدی دستمزد، در کرمانشاه بجز در یک واحد در سایر بنگاه‌های اقتصادی ریزش نیروی قابل توجهی نداشتیم.

وی در ادامه با اشاره به هفته جهانی کارآفرینی (۲۵ آبان تا اول آذر)، اظهار کرد: برای این هفته برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده که مهمترین آن برگزاری رویداد کارآفرینی با همکاری پارک علم و فناوری  استان کرمانشاه بود.

در ادامه سجاد سنجابی رئیس شورای مرکزی کانون کارآفرینان کشور با بیان اینکه کارآفرینان کرمانشاه در سطح کشور نمونه هستند اما در استان خود مظلوم، از سخت گیری و رفتار نامناسب برخی دستگاه ها با کارآفرینان به شدت انتقاد کرد.

وی ادامه داد: اگرچه با مدیران دستگاه‌ها تعامل خوبی داریم، اما در سطوح پایین تر مشکلاتی برای کارآفرینان ایجاد می‌شود.

سنجابی همچنین خواستار انتخاب مشاورین مدیران از بین کارآفرینان شد.

در این مراسم از مدیران واحدهای ابزارسازان درمانگر، شرکت توسعه صنایع چاپ و بسته بندی کرمانشاه و پویش چاپ در بخش صنعت، مدیران واحدهای مجتمع شیمیایی بیستون کرمانشاه، صنایع شیمیایی شیمی کرد و کشت و صنعت روژین تاک در بخش کشاورزی و مدیران واحدهای مهرفناوران تابش، تحلیل گران سیستم زاگرس و شرکت گسترش ارتباطات بیستون در بخش خدمات تجلیل شد.

گفتنی است :در این  مراسم از مدیران پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در همکاری برای برگزاری و داوری این جشنواره تقدیر شد.


نظر شما :