معاون اقتصادی استانداری:برای تحقق جهش تولیددر کرمانشاه باید سراغ دانش بنیان‌ها برویم

۲۱ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۵ کد : ۵۰۴۵۴ تاپ خبر اخبار پارک علم و فناوری کرمانشاه
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های بسیار استان در حوزه های مختلف، گفت: اگر جهش تولید در استان می خواهیم، باید سراغ دانش بنیان ها برویم.
معاون اقتصادی استانداری:برای تحقق جهش تولیددر کرمانشاه باید سراغ دانش بنیان‌ها برویم

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کرمانشاه ،دکتر بهزاد باباخانی در جلسه ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان استان با تاکید بر لزوم حمایت هرچه بیشتر از شرکت های دانش بنیان، گفت: علی رغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در این زمینه، متاسفانه هنوز برخی مسئولین اهمیت این موضوع را درک نکرده و حمایتی که باید را از شرکت های دانش بنیان ندارند.

وی افزود: اگر بخواهیم جهش تولید را در هر حوزه ای رقم بزنیم باید سراغ دانش بنیان ها برویم و مسئولان باید در این زمینه اهتمام و توجه بیشتری داشته باشند.

باباخانی گفت: شرکت های دانش بنیان نباید در مسیر حرکت خود دلسرد شوند و مسئولین باید با حمایت های خود آنها را به ادامه مسیر دلگرم و امیدوار کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه به ظرفیت های حوزه کشاورزی استان اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم شاهد جهش تولید در حوزه کشاورزی استان باشیم باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بهره بگیریم و نیاز است که مسئولان این حوزه ارتباط موثرتری با شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور داشته باشند.

باباخانی با تاکید بر اینکه نباید برنامه ها در حوزه حمایت از دانش بنیان ها روی کاغذ بماند، گفت: باید برنامه های کاربردی و عملی در این زمینه داشته باشیم و در نهایت این برنامه ها باید یک خروجی موثر و مفید داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه حمایت از دانش بنیان ها، گفت: تمام شرکت های های دانش بنیان حوزه کشاورزی استان باید به این جلسات دعوت شوند و باید در این جلسات اعلام شود که چه حمایت هایی از آنها صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به احصاء 100 نیاز فناورانه در حوزه کشاورزی استان گفت: مسئولان جهاد کشاورزی استان باید برای رفع این نیازها از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان استفاده کرده و گزارش عملکرد خود در این زمینه را ارائه دهند.

گفتنی است پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی دبیر ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان استان است 


نظر شما :