همکاری و هم افزایی بیشتر دانشگاه علمی کاربردی استان با پارک علم و فناوری استان کرمانشاه

۱۶ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۷ کد : ۵۰۲۸۸ تاپ خبر اخبار پارک علم و فناوری کرمانشاه
در نشست هم اندیشی مسولین دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی کرمانشاه با رییس و مدیران مراکز رشد پارک علم و فناوری کرمانشاه بر هم افزایی و همکاری های مستمر در توسعه اکو سیستم نوآوری و فناوری استان در این دانشگاه تاکید شد.
همکاری و هم افزایی بیشتر دانشگاه علمی کاربردی استان با پارک علم و فناوری استان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه دراین نشست دکتر شفیعی سرپرست دانشگاه علمی کاربردی واحد استانی  کرمانشاه اظهار داشت: به منظور آشنایی متولیان نظام آموزش مهارتی و خانواده بزرگ دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با تحولات و فناوری های استان تصمیم به برگزاری این نشست گرفته شد.

شفیعی در ادامه با اشاره به اهداف تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی مبنی بر کمک به آبادانی کشور پس از جنگ تحمیلی افزود: ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت تکنسین و کاردان و ورود سریع به بازار کار بوده است که بعدها دروه های کارشناسی نیز اضافه شد در واقع  این دانشگاه تاسیس شد که بتواند آموزش های کارآفرینانه ارائه دهد و فارغ التحصیلان براحتی وارد بازار کارشوند.

وی با اشاره به 650 برنامه درسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی گفت: این برنامه های درسی شغل محور و همکاری با صنایع طراحی و تدوین شده اند. واجرای این برنامه های درسی کوتاه مدت است زیرا با احصاء نیاز شغلی یک رشته در صنعت، برنامه درسی خاصی از چرخه آموزش خارج و طراحی و ایجاد برنامه درسی جدید مبتنی بر صنایع در دستور کار قرار می گیرد.
 

شفیعی با تاکید بر توجه ویژه این دانشگاه به حوزه نوآوری و فناوری از گرفتن مجوز شتابدهنده و برگزاری رویداد های مختلف در این دانشگاه خبر داد و افزود:با همکاری های مستمرو تمرکز بیشتراساتید به دانشجویان صاحب ایده می توان در این بخش گام های  بلندی برداشت.

در ادامه رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با اشاره به خبرگی و تجارب با ارزش مدرسین دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: آشنایی با شرکت های پارک علم و فناوری برای مدرسین و برگزاری گردشهای علمی _ فناوری موجب پیوند هرچه بیشتر آموزشهای مهارتی دانشگاه با بازار کار خواهد شد

دکتر سیامک آزادی ادامه داد: مدرس توانمند دانشگاه جامع علمی کاربردی کارآفرین تربیت می کند. همچنین مدرسین می توانند بصورت عملی و تجربی در پروژه های شرکت های پارک علم و فناروی شرکت کنند و چه بسا بسیاری مدرسین که هم اکنون عضو هیات مدیره شرکت های پارک علم و فناوری هستند .

دکتر آزادی در ادامه اظهار داشت: مدرسینی که با ایده های خلاق و پروژه های کارآفرینانه در ارتباط مستمر باشند، توانایی ایجاد جهت فکری دادن به دنشجویان در ایده پردازی کارآفرینی دارند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در خاتمه اظهارداشت: پارک علم و فناوری استان آمادگی لازم برای برگزاری برنامه ها و دوره های توانمند سازی ویژه مدرسین و عضویت آنها در باشگاه مخاطبان پارک علم و فناوری را دارد.

در پایان این نشست روسای مراکز و جمعی از مدرسین، درخصوص ایده ها و نظرات و نحوه همکاری مستمر با مجموعه پارک و علم و فناوری استان به بحث و گفتگو پرداختند.

همچنین بازدیدکنندگان از شرکت های منتخب  دانش بنیان دربرج بزرگ  پارک علم و فناوری استان کرمانشاه بازدید کردند.


نظر شما :