رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه تاکید کرد:حمایت همه جانبه ازصاحبان ایده در استان

۲۷ مهر ۱۴۰۱ | ۱۵:۲۳ کد : ۴۹۵۴۶ تاپ خبر اخبار پارک علم و فناوری کرمانشاه
دومین استارتاپ نخبگان شاهد و ایثارگر استان کرمانشاه، امروز(۲۷ مهر) با مشارکت پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار شد
رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه تاکید کرد:حمایت همه جانبه ازصاحبان ایده در استان

دکتر سیامک آزادی رئیس پارک علم و فناوری  استان کرمانشاه در این رویداد با اشاره به نامگذاری سال 1401به نام سال "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" و تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم حمایت هرچه بیشتر از فناوران و نخبگان ،گفت: در همین راستا یکی از اولویت های امسال پارک علم و فناوری کرمانشاه شناسایی و رفع مشکلات صاحبان ایده در همه استان است .

وی در ادامه با حمایت همه جانبه از نخبگان شاهد و ایثارگر از سوی مجموعه پارک علم و فناوری استان کرمانشاه  افزود: تمام قد در خدمت صاحبان ایده شاهد و ایثارگر درراستای تجاری سازی ایده‌هایشان هستیم.
وی با بیان اینکه نام 35 شرکت کننده در استارتاپ امروز در بانک اطلاعاتی پارک علم و فناوری کرمانشاه ثبت خواهد شد، گفت: این افراد را به تمامی دوره‌های توانمندسازی صاحبان ایده دعوت خواهیم کرد.
رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با بیان اینکه بیش از 300 شرکت و واحد فناوری در پارک علم و فناوری کرمانشاه فعال هستند، گفت:مدیران بیش از 10 شرکت دانش بنیان و فناوراز خانواده‌های شاهد و ایثارگر هستند.
وی تاکید کرد: از همه صاحبان ایده 
آزادی در ادامه اشاره‌ای هم به گلایه صاحبان کسب و کار استان از نبود نیروی کار متخصص در استان داشت و گفت: واقعیت این است که افراد جویای کار به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی نتوانسته‌اند خود را مهیای حضور در بازار کار کنند.
وی با بیان اینکه دوران کارهای استخدامی و پشت میز نشینی گذشته، از جوانان خواست به فکر ایده پردازی و تجاری سازی ایده های خود باشند.

وی در ادامه یک توصیه هم به افرادی که در رویدادهای استارتاپی شرکت می کنند و شکست می‌خورند، داشت و از آنها خواست به شکست‌ها به عنوان مقدمه ای برای رسیدن موفقیت نگاه کنند.

در ادامه خسرو شهیدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در این همایش استارتاپی، با اشاره به شرکت صاحبان 35 ایده در این استارتاپ، گفت: پس از پالایش‌های صورت گرفته هشت طرح به مرحله ارائه طرح رسید که از بین این طرح‌ها امروز چهار تیم در چهار سطح برگزیده و به مرحله ملی راه پیدا خواهند کرد.
شهیدی هدف از برگزاری این دست استارتاپ‌ها را شناسایی نخبگان شاهد و ایثارگر عنوان کرد و افزود: امیدواریم با شناسایی و حمایت از چهره‌های برجسته این حوزه از ظرفیت‌های آنها برای حل مشکلات جامعه استفاده شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه اشاره ای هم به آمار بالای بیکاری در بین جامعه شاهد و ایثارگر استان داشت و گفت:  هم اکنون 9200 نفر بیکار در جامعه ایثارگری استان داریم که به نظر می‌رسد با توانمندسازی و حمایت از افرادی که دانش‌آموخته دانشگاه‌ها هستند، می‌توان در جهت اشتغالزایی بخش قابل توجهی از این افراد گام برداشت.
وی تاکید کرد: یکی از اقداماتی که در جهت اشتغالزایی نخبگان ایثارگر می توانیم انجام بدهیم این است که امکانات لازم برای افراد صاحب ایده را فراهم کرده و آنها را به سمت اشتغال سوق دهیم.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری این استارتاپ در سال گذشته به صورت منطقه‌ای در استان، گفت: امسال این استارتاپ به صورت استانی برگزار شده است.

در ادامه صاحبان هشت اثر راه یافته به این مرحله به ارائه ایدههای خود پرداختند.


 


نظر شما :