معاون آموزش سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه خبر داد:

اجرای دوره توانمندسازی مدیران و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان

۱۹ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۳ کد : ۴۸۵۵۱ تاپ خبر اخبار معاونت آموزشی
معاون آموزش سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه از اجرای دوره توانمندسازی مدیران و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد.
اجرای دوره توانمندسازی مدیران و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه، مهندس علی اکبر والی با بیان خبر فوق افزود: در سازمانها و ادارات همواره آموزش به عنوان عامل تاثیر گذار در توانمندسازی نیروی انسانی بوده و موفقیت های آینده را تضمین می کند. آموزش و بهسازی باعث بینش و بصیرت عمیق تر، دانش و معرفت بالاتر و توانایی و مهارت بیشتر انسانهای شاغل در سازمان برای اجرای وظایف محول شده و در نتیجه موجب نیل به هدفهای سازمانی با کارآیی و ثمربخشی بهتر و بیشتر می گردد. 


وی ادامه دا: آموزش سازمانی در دنیای پیچیده امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به مزیت رقابتی اصلی سازمانها است و کمتر کسی در ضرورت تحول شیوههای مدیریت سازمانی برای تطبیق با ویژگیهای عصر جدید تردید دارد و هر سازمانی را بر آن میدارد تا برای بقاء و ماندگاری همه تلاش و همت خود را در مدیریت آموزش به کارگیرد.


وی در ادامه با بیان اینکه آموزش فرصتی اساسی برای گسترش دانش کارکنان است، افزود: بسیاری از مدیران ارشد سازمانها در شرایط فعلی ایجاد فرصت‌های آموزشی برای کارکنان را امری پرهزینه می‌دانند. علیرغم مشکلات بالقوه، آموزش و توسعه، هم برای کارکنان و هم برای سازمان دارای مزایایی است که هزینه و زمان را به یک سرمایه‌گذاری ارزشمند تبدیل می‌کند.
معاون آموزش جهاددانشگاهی کرمانشاه، افزود: در این راستا دوره توانمندسازی مدیران و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) توسط جهاددانشگاهی استان کرمانشاه شامل ده عنوان در ۵۶ ساعت (۲۴ ساعت آموزش حضوری و ۳۲ ساعت آموزش غیرحضوری) از هیجدهم مرداد ماه تا سوم شهریور ماه برگزار شد.


والی گفت:  اصول بازاریابی، مدیریت کسب و کار، مشاوره و هدایت شغلی، گزارش‌نویسی، فرهنگ کارآفرینی، ، نیازسنجی آموزش مبتنی بر مهارت، ارزیابی طرح‌های اقتصادی و آموزش نرم‌افزار Comfar از جمله سرفصل‌های این دوره است که به‌صورت حضوری و مجازی برگزار گردیده است.


وی، اهداف این طرح را علاوه بر هم افزایی بین حوزه های کارکردی کمیته امداد امام خمینی(ره) و هماهنگی و هم سویی راهبران شغلی و مددکاران عنوان کرد  و افزود: وحدت رویه در برخورد با مددجویان، ارائه مشاوره و حمایت های هماهنگ از طریق اجرای برنامه های یکسان و نیز ارتقاء مهارت های شناختی و بهینه سازی خدمات مشاوره کسب و کار و اشتغال به مددجویان از دیگر اهداف این طرح است.


معاون آموزش جهاددانشگاهی کرمانشاه در پایان افزود: براساس ارزیابی‌های اولیه از شرکت کنندگان در دورهها و مطابق با نظرسنجی میان دورهای، سرفصلهای در نظر گرفته شده برای طرح مذکور با مرور مباحث پایه کسب و کار و تعریف ضوابط حاکم بر طرح‌های اشتغال و کارآفرینی و برنامه‌های حمایتی مددجویان، تا حدود زیادی منطبق بر نیازهای شغلی کارکنان در محیط کار و در راستای پاسخگویی به سوالات و ابهامات مددجویان عزیز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد.
 


( ۱ )

نظر شما :