عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: جهاددانشگاهی «نقشه راه» ۴۰ ساله دوم خود را ترسیم کند/مسئولیت و رسالت مهمی بر عهده این نهاد است

۰۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۵ کد : ۴۶۹۶۲ تاپ خبر اخبار معاونت پژوهشی
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مسئولیت و رسالت مهم جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، پژوهشی و ... تاکید کرد: این نهاد باید نقشه راه ۴۰ سال دوم خود را ترسیم و فعالیت‌های جهادی خود را مضاعف کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:  جهاددانشگاهی «نقشه راه» ۴۰ ساله دوم خود را ترسیم کند/مسئولیت و رسالت مهمی بر عهده این نهاد است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کرمانشاه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی با اشاره به فلسفه تشکیل این نهاد، گفت: جهاددانشگاهی از دو کلمه جهاد و دانشگاه تشکیل شده و همین دو کلمه ماهیت و کارکرد و هویت این نهاد را مشخص می کند.

وی افزود: در اوایل انقلاب بسیاری نهادها از جمله سپاه، بسیج سازندگی و ... تشکیل شد و هرکدام ماموریتی در حوزه های مختلف یافتند و برای دانشگاه ها هم جهاددانشگاهی تاسیس شد با این هدف که نیروهای دانشگاهی بتوانند از درون خودشان دانشگاه را با اهداف و ارزش های انقلاب عجین کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی تاکید کرد: هیچ وقت، هیچ کس از بیرون دانشگاه نمی تواند دانشگاه را اسلامی و انقلابی کند و نیاز بود این کار از درون دانشگاه ها صورت گیرد و این رسالت مهم به جهاددانشگاهی واگذار شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هدف دیگر از تشکیل جهاددانشگاهی، ایجاد تحول در دانشگاه ها چه در بعد علمی و پژوهشی و چه در بعد انقلابی و فرهنگی و سیاسی بود و خوشبختانه با رهنمودهای امام راحل، نیروهای جوان و انقلابی در همان اوایل انقلاب این ماموریت های مهم را برعهده گرفتند و جهاددانشگاهی از دل دانشگاه ها جوشید و تحول جدی در دانشگاه ها آغاز شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: این نهاد در طول سال های فعالیت خود کارهای بزرگی را برای کشور در حوزه های مختلف انجام داده و یکی از ارگان های فعال در ابعاد مختلف بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی با اشاره به عمر چهل و دو ساله جهاددانشگاهی، گفت: چهل سالگی عملا دوران بلوغ و رشد این نهاد است و همانطور که مقام معظم رهبری در چهل سالگی انقلاب در پیام "گام دوم" یک نگاه به چهل ساله اول داشته و نقشه راه چهل سال دوم را ترسیم کردند نیاز است که جهاددانشگاهی هم این اقدام را انجام دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: نیروهای جهاددانشگاهی باید با ارزیابی چهل سال گذشته، نقشه راه چهل سال دوم خود را ترسیم کرده تا بتوانند رسالت و مسئولیت بزرگی که فلسفه ایجاد این نهاد انقلابی بوده است را به خوبی انجام دهند.


نظر شما :