نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری: «جهاد علمی» کمتر از «جهاد نظامی» نیست/ دولت جهاددانشگاهی را تقویت کند

۰۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۵ کد : ۴۶۷۹۸ تاپ خبر اخبار معاونت فرهنگی
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از فعالیت‌های جهاددانشگاهی و حرکت جهادی این نهاد در مسیر توسعه علمی کشور گفت: قطعا جهاد علمی کمتر از جهاد نظامی نیست و در همین راستا جهاددانشگاهی باید تقویت شود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری:  «جهاد علمی» کمتر از «جهاد نظامی» نیست/ دولت جهاددانشگاهی را تقویت کند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه، آیت الله امان الله نریمانی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری به مناسبت فرارسیدن سالروز تشکیل جهاددانشگاهی از این نهاد به عنوان یک نهاد جهادی و انقلابی یاد کرد و افزود: این نهاد علمی و دانشگاهی مولود انقلاب است و در طول چهل سال فعالیت خود توانسته خدمات و برکات بسیاری برای کشور داشته باشد.

وی افزود: همانطور که از نام این نهاد مشخص است، جهاددانشگاهی به صورت جهادی در توسعه علمی کشور قدم برداشته و جهاد علمی اگر بالاتر از جهاد نظامی نباشد قطعا کمتر از آن نیست و همین ارزش کار این نهاد را مشخص می کند.

آبت الله نریمانی با تقدیر از عملکرد جهاددانشگاهی گفت: این نهاد همواره مورد تایید مقام معظم رهبری بوده است و علی رغم فراز و فرودهای بسیار توانسته به خوبی به وظایف محوله خود عمل کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری افزود: این نهاد همواره نقش قابل توجهی در توسعه علمی کشور داشته و خدمات آن برای کشور قابل قبول و ارزشمند است.

آیت الله نریمانی با تاکید بر لزوم تقویت جهاددانشگاهی گفت: قطعا در این زمینه وظیفه اصلی بر عهده دولت است که از چنین نهاد عملی و جهادی حمایت کند.

وی بر لزوم حرکت کشور به سمت اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد و افزود: در این مسیر قطعا به ظرفیت نهادهایی مانند جهاددانشگاهی نیاز داریم و بنابراین باید دولت با جدیت هرچه تمام از این نهاد و فعالیت های آن حمایت کرده و آن را تقویت کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری افزود: خوشبختانه رییس جمهور دید مثبتی به تقویت شرکت های دانش بنیان دارند و قطعا در این مسیر از ظرفیت نهادهایی مانند جهاددانشگاهی بهره می گیرند.

وی افزود: همچنین مجلس شورای اسلامی هم باید با قوانین خود زمینه کار نهادهای علمی مانند جهاددانشگاهی را تسهیل کند.


نظر شما :