با همکاری موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه؛ همایش استانی آسیب شناسی و نفی خشونت برگزار شد

۳۰ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۱ کد : ۴۶۴۰۸ تاپ خبر اخبار معاونت آموزشی
آیین پایانی همایش استانی آسیب شناسی و نفی خشونت با تمرکز بر فرهنگ گذشت و روحیه پهلوانی، روز چهارشنبه (۲۹تیر) با حضور مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان برگزار کننده، مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی جهاد دانشگاهی(کمیته علمی همایش)، مؤسسه پیغام آسمانی سروش(کمیته اجرایی همایش) و جمعی از اساتید دانشگاه، پژوهشگران، دانشجویان، مسئولین و هنرمندان استان در محل تالار وحدت برگزار شد


در این همایش دکتر خلیل جلیلی رییس موسسه  آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه به عنوان دبیر علمی این همایش با ارائه  گزارشی گفت: این همایش در چهار محور «کنترل خشم و روحیه پهلوانی»، «مطالبه گفت و گو محور و تعامل سازنده»، «هم اندیشی صلح و سازش بین اقوام با تمرکز بر فرهنگ خون صلح» و «آیین و فرهنگ جوانمردی با تاکید بر نقش اقوام»  برگزار شد. از بین 58 اثر ارسالی به دبیرخانه همایش، 19 مقاله توسط کمیته علمی همایش مورد پذیرش و تأیید علمی قرار گرفت. برای هر محور یک عنوان سخنرانی کلیدی انتخاب گردید و در روز همایش توسط برگزیدگان ارائه شد. از نگارنده یک مقاله هم به عنوان مقاله "شایسته تقدیر" قدردانی شد. 
 جلیلی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده ان‌شاءالله مجموعه مستندات همایش در قالب یک کتابچه ارزشمند منتشر و دستاوردهای علمی حاصل از مقالات پژوهشگران در مجلات و روزنامه های کثیرالانتشار چاپ و در اختیار عموم افراد جامعه قرار خواهد گرفت. بیانیه پایانی همایش نیز تدوین  و قرائت شد
تجلیل از حاج عباس عربی، خیر کرمانشاهی و پرچمدار صلح و سازش در کشور ، نقالی هنرمند برجسته کرمانشاهی در خصوص رشادت های حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام و نقش سلمان فارسی در غزوه خندق و نیز روایت ضامن آهو، حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام از برنامه های جنبی و مرتبط با موضوع این همایش بود. 
در پایان مراسم از مقالات برتر وبرخی سخنرانان  همایش تجلیل شد. 
گفتنی است  دکتر ژیلا قزوینه (پژوهشگر مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل اجتماعی) به عنوان یکی از سخنرانان و صاحب مقالات برتر بود که مورد تجلیل قرار گرفت.


نظر شما :