موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه ‌‌میزبان نشست هیت نظارت استانی

۳۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۹:۳۹ کد : ۴۳۱۲۵ تاپ خبر اخبار معاونت آموزشی
دومین نشست رابطین هیئت نظارت استانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانشاه برگزار شد
موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه ‌‌میزبان نشست هیت نظارت استانی

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه، دومین نشست رابطین هیئت نظارت استانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانشاه به میزبانی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه و با حضور مدیر  و کارشناسان دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان، رابطین نظارت و ارزیابی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان در سالن اجتماعات این موسسه برگزار شد.

دکتر خلیل جلیلی رییس موسسه غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی کرمانشاه  با  ارائه گزارشی از عملکرد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی موسسه، گفت:  دوره های توانمندسازی کارآفرینی و اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان این موسسه الگویی مناسب و پیشرو در مهارت افزایی تخصصی دانشجویان برای ورود به بازار کار است. 

وی  با اشاره به چارچوب های اجرایی کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان و دبیری دانشگاه معین استان در کمیته آموزش، نقش این کمیته را در برنامه ریزی توسعه آموزش عالی استان بسیار موثر دانست و افزود : سند آمایش آموزش عالی به عنوان یک سند بالادستی  نیازمند یک بازنگری است که با تعامل و مشارکت همه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان باید صورت گیرد تا بتوان از آن یک نقشه راه برای مراکز و بویژه موسسات غیرانتفاعی استان احصا کرد. 

 جلیلی در ادامه تصریح کرد: با وجود تاکید بر کیفیت آموزشی موسسات غیرانتفاعی، موضوع الزام در جذب هیئت علمی قبل از تصویب رشته جدید و جذب دانشجو  یک سیاست اجرایی نامطلوب است. 

وی ادامه داد: با این وجود، به آینده موسسات حتی موسساتی که از شیوه آموزشی الگو و پیشرو و مبتنی بر توانمندسازی کارآفرینی دانشجویان استفاده می کنند هیچ امیدی برای جذب دانشجو در رشته های جدید وجود ندارد چرا که درصورت جذب هیئت علمی و عدم پذیرش دانشجو این مسئله به یک موضوع بحرانی تبدیل خواهد شد.

رییس موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه در پایان مجوز یک بار پذیرش دانشجو در رشته های جدید با تعهد جذب هیئت علمی توسط موسسه پس از راه اندازی رشته را تنها راهکار عملیاتی و اجرایی برای موسسات غیرانتفاعی دانست و  افزود:این مطالبه به حق را از مدیریت نظارت و ارزیابی استان درخواست داریم. 

در این جلسه آخرین وضعیت اطلاعات بارگذاری شده در سامانه HES دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان بررسی و  درخصوص مسائل پیرامون حضوری شدن کلاسهای آموزشی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. 

در ادامه دکتر جعفری مدیر استانی این هیئت  اظهار داشت: جهت رفع مشکلات سامانه HES به زودی کارگاه آموزشی با حضور نماینده مربوطه از وزارت علوم برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:با همکاری و همدلی همه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان بتوانیم علاوه بر حفظ و ارتقاء کیفیت آموزش عالی استان، چالش های پیش روی موسسات و مراکز آموزش عالی غیردولتی را مرتفع سازیم.

دکتر جعفری ضمن تقدیر از برنامه های مهارتی برخی از موسسات غیرانتفاعی بیان داشت: گاهی دانشجویان توانمند و نخبه ای از موسسه غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی کرمانشاه فارغ التحصیل می شوند که برای ما هم باعث افتخار است و هم تعجب ما را بر می انگیزد که با وجود دانشگاه های بزرگ استان، چگونه در یک موسسه تحصیل نموده اند و به این سطح علمی دست یافته اند.


نظر شما :