توسعه همکاری های جهاددانشگاهی استان و شهرداری کرمانشاه

۲۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۱:۵۴ کد : ۴۲۸۰۸ تاپ خبر اخبار معاونت پژوهشی
در دیدار  رییس و معاونین سازمان جهاددانشگاهی استان با شهردار کرمانشاه بر توسعه همکاری های دو جانبه تاکید شد
توسعه همکاری های جهاددانشگاهی استان و شهرداری کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه، بهرام بادکو رییس سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه در دیدار دکتر نادر نوروزی شهردار کرمانشاه با  تشریح فعالیت های این سازمان در حوزه های آموزش ، فرهنگی، فناوری و پژوهشی  تصریح کرد: جهاددانشگاهی به لحاظ توسعه زیر بنایی در وضعیت مناسبی قرار دارد و با الگوسازی در حوزه های مختلف توانسته جزو ساختارهای توسعه یافته در بین جهادهای دانشگاهی سراسر کشور قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به برخی فعالیت های شاخص  این سازمان افزود:فعالیت  پارک علم و فناوری استان کرمانشاه و حمایت از بیش از 600 صاحب ایده ، راه اندازی مرکز تخصصی درمان ناباروری با نرخ باروری استاندارد، حضور تاثیر گذار اعضای هیات علمی و صاحب نظران در گروهای پژوهشی، فعالیت آموزشی با موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی و مرکز علمی کاربردی و آموزش های کارکنان دولت و آزاد و خبرگزاری دانشجویان ایران،  و مرکز افکار سنجی دانشجویان ایسپا  بخشی از تلاش های جهادگران جهاددانشگاهی در استان است .

بادکو در ادامه مطالعه اجتماعی مناطق اسکان غیررسمی شهر کرمانشاه با هدف ارائه راهکار ها و مدل بومی توانمند سازی را یکی از اقدامات گروه پژوهشی جامعه شناسی عنوان کرد و افزود:در راستای کمک به رفع مسائل کرمانشاه و حل مشکلات جامعه آمادگی کامل برای همکاری با شهرداری را داریم.

رییس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه در پایان  براستفاده از ظرفیت های مشترک و هم افزایی بیشتر در راستای توسعه همکاری های دوجانبه تاکید کرد.
در ادامه این دیدار  دکتر نوروزی با اشاره به اینکه تولید دانش خوبی در جهاددانشگاهی انجام گرفته که حتما در بخش های مختلف از آن استفاده خواهیم کرد  افزود :با توجه به نام گذاری سال با عنوان تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین آمادگی حمایت از شرکت های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت های این شرکت ها را در شهرداری داریم .
وی تصریح کرد:فعالیت شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور  امید بخش است و هر حمایتی در این بخش ممکن باشد از این جوانان انجام خواهیم داد
نوروزی افزود: در زیبا سازی شهر و مدیریت هوشمند به فناوری های نوینی نیاز داریم که از ظرفیت های خوب شرکت های پارک علم و فناوری کرمانشاه استفاده خواهیم کرد.

شهردار کرمانشاه در ادامه به ضرورت استفاده از مطالعات پژوهشی پژوهشگران و جامعه شناسان جهاددانشگاهی در خصوص مناطق حاشیه ای شهر کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: حاشیه نشینی از معضلات بزرگ کلان شهر ها بخصوص کرمانشاه است که باید با پشتوانه مطالعه و کار علمی در جهت حل ان تلاش کنیم .

وی در پایان  بر انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک تأکید کرد و گفت: همکاری بین  جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه و شهرداری راهگشای رفع بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه خواهد شد.


نظر شما :