برگزاری کارگاه آموزشی نقش فعالیت بدنی بر عملکرد مغز

۱۲ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۹ کد : ۳۶۴۴۶ تاپ خبر اخبار معاونت فرهنگی
کارگاه آموزشی نقش فعالیت بدنی بر عملکرد مغز در سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی نقش فعالیت بدنی بر عملکرد مغز

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه، در راستای تداوم برنامه رفاهی و به منظور حفظ و ارتقاء شاخص های سلامت، دوره آموزشی " نقش فعالیت بدنی بر عملکرد مغز" را به مدت یک ساعت به صورت مجازی برای همه جهادگران جهاددانشگاهی برگزار شد.
مدرس این کارگاه آموزشی با اشاره به اهمیت و نقش ورزش در سلامت گفت: تمرینات ورزشی باعث بهبود عملکرد شناختی در انسان شده و از آتروفی مغز همزمان با افزایش سن جلوگیری می کند.
دکتر اسماعیل فرزانه  با عنوان این که مطالعات انجام شده بر روی انسان نشان داده که تمرین های ورزشی، اثرات مثبتی بر سلامتی و عملکرد مغز می گذارد افزود: شرکت در فعالیت های بدنی و آمادگی جسمانی، بر عملکرد شناختی و رفتاری تاثیرگذاری مناسبی دارد.
وی با اشاره به این که تحقیقات به عمل آمده بیانگر این است که فعالیت های بدنی بر کاهش بیماری آلزایمر اثرگذار است یادآور شد : تحرک بدنی باعث کاهش خطر آلزایمر و مشکلات ادراکی و شناختی می شود.
فرزانه با ابراز این که تمرین مستمر موجب بهبود یادگیری می شود تصریح کرد: ورزش کردن برای فرد، خانواده و جامعه مفید است و ضمن پیشگیری از بروز بیماری ها، از نظر روحی و روانی نیز تاثیرات ارزشمندی را به همراه دارد.
وی همچنین پیرامون نورون زایی  ،اقدامات مناسب در دوران کرونا  و فرضیه های سالمندی ، توضیحات مبسوطی را ارائه کرد.
در پایان چند حرکت مناسب برای اصلاح ساختار گردن و گوژپشتی  بیان کرد.
گفتنی است در مراسمی از تلاش دکتر اسماعیل فرزانه در ترویج فرهنگ ورزش در بین اعضای سازمان جهاددانشگاهی تقدیر شد .


نظر شما :