با تحصیل در این دانشگاه "شاغل" می شوید!

۱۳ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۳ کد : ۳۵۴۰۳ تاپ خبر اخبار معاونت آموزشی
موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی یک دانشگاه متفاوت است، دانشگاهی که با تحصیل در آن افراد میتوانند کارآفرین شده یا حداقل خوداشتغال شوند. این دانشگاه هدف فعالیت های خود را بر اشتغال دانشجویان متمرکز کرده و شیوه های آموزشی را در دستور کار قرار داده که دانشجویان پس از پایان تحصیل بتوانند به سرعت جذب بازار کار شوند. موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی در کنار بهره مندی از ظرفیت هایی مانند پارک علم و فناوری کرمانشاه و شرکت های دانش بنیان که به دانشجویان در آشنایی با محیط واقعی کار و فناوری کمک می کند، بسته های توانمند سازی حرفه ای راتدوین کرده که دانشجویان را از هر لحاظ برای ورود به بازار کار آماده می کند.
با تحصیل در این دانشگاه "شاغل" می شوید!

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی کرمانشاه دکتر خلیل جلیلی رئیس مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه در معرفی این موسسه و فعالیت های آن، با اشاره به فعالیت این مرکز از سال 1384 ،گفت: در حال حاضر 1743 دانشجو در این موسسه در مقاطع  کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در 12 گروه آموزشی مشغول به تحصیل می باشند.


وی افزود: رشته گرایش های کارشناسی ارشد مؤسسه شامل مهندسی های عمران، کامپیوتر، معماری، برق، صنایع، برنامه ریزی گردشگری، برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری و گیاهان دارویی می باشد و در مقطع کارشناسی هم علاوه بر این رشته ها، چهار رشته حقوق، شیمی، حسابداری و زبان انگلیسی تدریس می شود.

جلیلی یادآور شد: اخذ مجور راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد این چهار رشته (حقوق، شیمی، حسابداری و زبان انگلیسی) از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دست اقدام است.


وی خاطرنشان کرد: مدارک تحصیلی موسسه دارای اعتبار وزارت علوم و مورد تأیید سازمان امور اداری و استخدامی کشور است و قابل ترجمه می باشد. 


جلیلی به بخشی از مزیت های موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی نسبت به سایر دانشگاه های استان اشاره کرد و افزود: موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی تنها موسسه همجوار پارک علم و فناوری در کشور می باشد که فرصت استثنایی برای دانشجویان و اساتید برای بهره مندی از ظرفیت های دانشگاهی پارک علم و فناوری و آموزش همزمان الفبای فناوری و کسب و کار و اقتصاد دانش بنیان در کنار بیش از ۳۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان و بیش از ۱۰۰۰ نفر نخبه فناور استان را فراهم نموده است.


وی افزود: در این مؤسسه آموزش در پیوند با فرهنگ نوآوری و کار آفرینی و فن آفرینی است و زمینه برای خلاقیت و نوآوری و عملی کردن ایده های دانشجویان فراهم است.

جلیلی خاطرنشان کرد: فن آوری تنها متکی به یک ایده نو و فناورانه نیست بلکه لازمه تحقق آن یک تیم منسجم و همگراست که مؤسسه ما این کار گروهی و تیمی را در ذهن و فکر دانشجویان نهادینه می نماید.

وی افزود: این موسسه از روز  نخست ورود به دانشگاه، توانمند سازی دانشجویان برای جذب در بازار کسب و کار تخصصی را در قالب بسته های مهارت افزایی دانشجویان برنامه ریزی نموده است. در بخش پژوهشی با بسته های الفبای پژوهش برای دانشجویان همه مقاطع تحصیلی، مهارت های پژوهشی را به دانشجویان آموزش می دهد.

وی به هدفمندکردن پایان نامه های کارشناسی ارشد این دانشگاه اشاره کرد و افزود: این هدفمندسازی در راستای ماموریت های دانشگاه صورت گرفته و تلاش های بسیار خوبی در موسسه انجام شده و ریل گذاری لازم برای دستیابی به آموزش با کیفیت و نگاه به دانشگاه های نسل چهارم صورت گرفته است.

جلیلی گفت: در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی دانش افزایی مهارتی و تخصصی دانشجویان و آموختن آنچه نیاز کارفرمایان و بازار کار است در کنار درسهای معمول و آکادمیک دانشگاه در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم دانش آموختگان ماهر و متخصص تربیت کنیم.

وی از تدوین بسته های توانمندسازی حرفه ای در این موسسه خبر داد و افزود: در سال های گذشته دانشجویان این موسسه طعم شیرین این برنامه ریزی ها را در اشتغال خود چشیده اند.

جلیلی به گوشه ای از افتخارات دانشجویان این موسسه هم اشاره کرد و افزود: چهار اختراع ملی، تولید 10 محصول فناورانه، انجام سه طرح پژوهشی کارفرما محور، ثبت سه شرکت در پارک علم و فناوری، برگزاری دو جشنواره ملی و حمایت از چهار همایش، چاپ دو جلد کتاب، برگزاری پنج مسابقه دانشجویی و بیش از 62 کارگاه توانمند سازی حرفه ای به صورت سالانه و کسب رتبه برتر ملی توسط گروه های پژوهشی مؤسسه بخشی از دستاوردهای سالهای اخیر دانشجویان این موسسه است. 

برنامه های فرهنگی، ادبی، اجتماعی و سیاسی متنوع در چارچوب انجمن های فعال دانشجویی دانشگاه و همچنین برخورداری از تسهیلات و تخفیفات ویژه علمی و آموزشی از دیگر برتری های این موسسه است که جلیلی به آنها اشاره کرد.

رییس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی در ادامه اشتغال دانش آموختگان را  اصلی ترین برنامه عملیاتی در برنامه‎‌های توسعه این موسسه عنوان کرد و افزود: با توجه آمار بالای بیکاری در میان دانش آموختگان استان، موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی به عنوان رسالت دانشگاهی خود علاوه بر افزایش کیفیت آموزش و ارتقا سطح کیفی پایان نامه های کارشناسی ارشد، در قالب شبکه برنامه های منسجم پژوهشی، توانمند سازی و مهارت افزایی کسب و کار را نیز اجرا می نماید.

وی افزود: شبکه برنامه های پژوهشی در گروه ها با نگرش تولید محصول و خدمات فناور و با هدف خلق ثروت و اشتغال دانشجویان، یکی از رسالت های پژوهشی موسسه است.


جلیلی گفت: ما معتقدیم پایان تحصیل اشتغال است و اگر اشتغال محقق شود مسائل اجتماعی و اقتصادی دانش آموختگان نیز سامان گرفته و دغدغه ازدواج جوانان حل می شود اما این اشتغال باید با محور کارآفرین شدن دانشجویان در دستور کار قرار گرفته و کارمند شدن و دولتی شدن باید از پیکره ذهن و فکر دانشجویان خارج شود.

وی افزود: دانشجو باید کارآفرین تربیت شود و اگر کارآفرین نشد حداقل بتواند خوداشتغال شود و این وظیفه بر عهده دانشگاه ها و اساتید دانشگاه است.

جلیلی گفت:  ما در جهاد دانشگاهی معتقدیم یک استاد علاوه بر درس و تکلیف باید دغدغه اشتغال و کسب و کار دانشجویان را هم داشته باشد. لذا مؤسسه ما تنها یک دانشگاه نیست بلکه یک مرکز مهارتی اشتغال است.

رییس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی در ادامه به برخی امکانات این موسسه اشاره کرد و افزود: یکی از امکانات مهم موسسه، مجتمع علمی، پژوهشی و فناوری است که درزمینی به مساحت 120 هکتار قرار داشته و  امکان انجام پروژه های دانشجویی را به صورت عملیاتی و نیز انجام فعالیت های فناورانه را برای دانشجویان فراهم می کند.

وی افزود: همچنین این موسسه دارای امکاناتی نظیر آزمایشگاه های مجهز و مدرن، کارگاه کامپیوتر، کلاس های هوشمند، کتابخانه و سالن مطالعات، آمفی تئاتر و سالن اجتماعات است و به  لحاظ موقعیت جغرافیایی  با دسترسی آسان در مرکز شهر کرمانشاه در سه راه 22 بهمن واقع شده است 

جلیلی در ادامه با اشاره به تامین هزینه تحصیل دانشجویان موسسه از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه گفت: موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی یک موسسه غیرانتفاعی است، اما ما هم در کنار خانواده ها برای تامین هزینه های تحصیل دانشجویان دغدغه داریم و آن را یک وظیفه اجتماعی برای خود می دانیم

وی افزود: در همین راستا در سال جاری با تامین تسهیلات قرض الحسنه برای پرداخت شهریه دانشجویان در کاهش دغدغه اقتصادی خانواده ها همراه شده‌ایم و برنامه داریم که تمام هزینه تحصیل دانشجویان موسسه را با وام قرض الحسنه تأمین کنیم.

جلیلی در پایان با اشاره به نقش موثر موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی در ارتقا آموزش عالی استان، گفت: خوشبختانه این موسسه توانسته با بهره مندی از توان علمی اساتید مجرب و صاحب نظر سهم وزینی در آموزش عالی استان و تولید دستاوردهای علمی، پژوهشی و فناورانه استان داشته باشد و استمرار و ثبات پذیرش دانشجویان در مقاطع بالاتر تحصیلی (کارشناسی ارشد  ودکتری) در سال های گذشته از جمله افتخارات این مؤسسه است.


 


نظر شما :