عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: جهاد دانشگاهی منشا حرکت های نوآورانه در کشور است/ لزوم اختصاص ردیف های بودجه بیشتر به این نهاد

۱۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۷ کد : ۳۴۵۷۷ تاپ خبر اخبار معاونت آموزشی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، جهاد دانشگاهی را منشا حرکت های نوآورانه در کشور دانست و بر لزوم اختصاص ردیف‌های بودجه سالیانه بیشتر به این نهاد تاکید کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: جهاد دانشگاهی منشا حرکت های نوآورانه در کشور است/ لزوم اختصاص ردیف های بودجه بیشتر به این نهاد

علی رضایی به مناسبت سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی (16 مرداد) در گفت و گو با روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه، از جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و جهادی یاد کرد و افزود: این نهاد طی چهار دهه فعالیت خود در بسیاری حوزه‌های کشور منشا خیر و برکت بوده است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی نهادی برخواسته از دل دانشگاه است و برای همین، حرکتِ آن علمی بوده و در حوزه های علمی، پژوهشی و دانشجویی کشور اقدامات موثری داشته است.

رضایی جهاد دانشگاهی را منشا حرکت‌های نوآورانه در کشور دانست و افزود: این نهاد نقش موثری در دستیابی کشور به نوآوری‌ها و فناوری های روز دنیا داشته و عملکرد آن در حوزه علمی و پژوهشی کشور ستودنی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: جهاد دانشگاهی نهادی است که حمایت از نخبگان و مخترعان را اولویت کار خود قرار داده و با بدنه علمی خود کارهای بزرگی در کشور انجام می‌دهد و نیاز است از چنین نهادی که به توان جوانان ایرانی باور دارد بیش از پیش حمایت شود.

رضایی تاکید کرد: جوانان ایرانی در هر حوزه ای که ورود کرده اند موفق بوده اند و اگر حمایت های مالی و معنوی از آنها صورت گرفته و به توان آنها باور کنیم کشور در مسیر خروج از مشکلات قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر اختصاص ردیف‌های بودجه سالیانه به جهاد دانشگاهی تاکید کرد و افزود: باید بودجه‌های بیشتری به این نهاد اختصاص یابد تا بتوانیم شاهد رشد بیشتر حوزه فناوری کشور باشیم.

رضایی در ادامه اقدامات جهاد دانشگاهی در کسب دانش‌های نوین و باور به توان جوانان ایرانی را عامل مهم امیدآفرینی در کشور دانست و افزود: این اقدامات موجب شده جوانان ایرانی انگیزه برای کار علمی پیدا کرده و به توان خود اعتماد کنند.

نماینده هرسین، صحنه و کنگاور افزود: این نهاد در شرایط تحریم دستاوردهای علمی بزرگی برای کشور داشته و همین امر موجب ایجاد انگیزه و امید در جوانان کشور شده است که در هر شرایطی می توانند روی پای خود بایستند.

رضایی تصریح کرد: در حال حاضر تنها بحث حمایت های مالی است که می‌تواند موجب تسریع این حرکت شده و زمینه ساز بروز هرچه بیشتر استعدادهای جوانان ایرانی شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در شرایط تحریم بیش از هر زمان دیگر باید به توان نهادهای علمی کشور اعتماد کرد، گفت: مقام معظم رهبری که فرمایشاتشان باید سرلوحه برنامه ها و کارهایمان باشد بارها تاکید کرده اند که امیدی به خارجی ها ندارند و مدیرانی هم که امید بسته اند که افرادی از خارج بیایند و مشکلاتشان را حل کنند باید بدانند که این امید محقق نمی شود.

وی افزود: ایشان بارها تاکید کرده‌اند که باید به داخل کشور و توان جوانان و پژوهشگران ایرانی تکیه کرد، بنابراین اگر می خواهیم کشور از مشکلات موجود رهایی یابد، باید از ظرفیت علمی داخل و از توان جوانان ایرانی و نهادهای علمی و جهادی مانند جهاد دانشگاهی بهره بگیریم.

این نماینده مجلس در ادامه با مثبت خواندن عملکرد جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه گفت: جهاد دانشگاهی در تمام کشور منشا خیر بوده و در استان هم این نهاد علمی و جهادی کارهای بزرگی در حوزه کسب دانش‌های نو داشته که از جمله آن میتوان به تولید کربن فعال از قیرطبیعی اشاره کرد که فناوری نو در جهان محسوب می‌شود.

رضایی با اشاره به استعدادهای بالای جوانان استان در حوزه های مختلف، گفت ما مخترعان و نخبگان بسیاری در همین استان داریم که اگر حمایت شوند می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.


نظر شما :