عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: باور «ما می توانیم» در جهاددانشگاهی مصداق پیدا کرده است/ لزوم حمایت‌های مالی بیشتر از این نهاد

۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۹ کد : ۳۴۴۰۴ تاپ خبر اخبار معاونت فرهنگی
/جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی/ عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات اقتصادی و شرایط تحریم کشور، یکی از راهکارهای برون رفت از این مشکلات را، اتکا و اعتماد به توان جوانان ایرانی و نهادهای علمی و دانش بنیانی مانند جهاددانشگاهی دانست.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: باور «ما می توانیم» در جهاددانشگاهی مصداق پیدا کرده است/ لزوم حمایت‌های مالی بیشتر از این نهاد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کرمانشاه مجتبی بخشی پور به مناسبت چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، این نهاد را یکی از پیشران‌های فعالیت‌های نوآورانه و دانش‌بنیان در کشور دانست و افزود: جهاددانشگاهی در چهار دهه فعالیت خود نقش مهمی در توسعه فناوری و دستیابی به دانش های روز دنیا در کشور داشته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس، زمینه‌های فراهم شده توسط جهاددانشگاهی برای کار علمی در کشور را بسیار قابل توجه ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر در واحدهای این نهاد در سراسر کشور، کارهای شاخصی در حوزه فناوری در حال انجام است و اگر حمایت ها از این مجموعه بیشتر شود، حرکت کشور در مسیر توسعه علمی تسهیل شده و سرعت می‌یابد.

بخشی‌پور با بیان اینکه فعالیت های جهاددانشگاهی موجب ایجاد انگیزه و امید در جوانان و نخبگان کشور می‌شود، ادامه داد: این نهاد می‌تواند با بسترسازی و ترغیب و تشویق جوانان به کارهای علمی و پژوهشی، راه عبور از بسیاری موانع از جمله تحریم ها و دستیابی به دانش روز دنیا را، ممکن کند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی فعلی کشور و شرایط تحریم، گفت: در این شرایط یکی از راه های اصلی برون رفت کشور از مشکلات، خودباوری و جهاد علمی است که این امر با وجود جوانان با استعداد ایرانی و توان نهادهایی مانند جهاددانشگاهی که پیشران حرکت در این مسیر هستند، قابل تحقق است.

بخشی‌پور لازمه‌ حل این مشکلات امروز کشور را تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: برای تحقق این امر و بهبود شرایط اقتصادی باید به سمت اقتصاد درون‌زا و دانش‌بنیان و حمایت از نهادهای علمی مانند جهاددانشگاهی، پیش رفته و از ظرفیت آن ها استفاده کنیم.

این نماینده مجلس اظهار کرد: اگر به دانش و توان جوانان ایرانی و نخبگان این مرز و بوم اعتماد کنیم و حمایت ها از نهادهایی چون جهاددانشگاهی را افزایش دهیم قطعا بر بسیاری از مشکلات موجود در کشور غلبه خواهیم کرد.

وی افزود: باور "ما می توانیم" به خوبی در جهاددانشگاهی مصداق پیدا کرده و بسیاری جوانان در مسیری که این نهاد ایجاد کرده به سوی دستیابی به دانش های روز دنیا در حرکت هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر لزوم حمایت های مالی و معنوی بیشتر از جهاددانشگاهی و مؤسسات دانش بنیان، گفت: مجلس در این زمینه از هیچ همکاری دریغ نخواهد کرد و نمایندگان همواره حامی جدی نخبگان، نهادهای علمی مانند جهاددانشگاهی و هر شخص و یا نهادی که بتواند باری از دوش کشور بردارند خواهند بود.

بخشی‌پور بر لزوم میدان دادن به جوانان و واگذاری ماموریت‌های علمی و تحقیقاتی به آنان تاکید کرد و افزود: در شرایط تحریم باید از توان داخلی و ظرفیت نهاد‌هایی چون جهاددانشگاهی بیش از پیش بهره گرفته شود و مأموریت‌های جدید و بزرگ به آن ها واگذار شود.

نماینده اسلام‌آباد‌غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در ادامه به گوشه ای از دستاوردهای و فعالیت های جهاددانشگاهی در استان هم اشاره کرد وافزود: جهاددانشگاهی کرمانشاه حمایت های خوبی از شرکت های دانش بنیان داشته و پارک علم و فناوری که زیرمجموعه این نهاد است توانسته در رده برترین پارک های علم و فناوری کشور قرار گیرد.

وی از افتتاح برج فناوری کرمانشاه به عنوان یکی از اقدامات موثر جهاددانشگاهی کرمانشاه اشاره کرد و افزود: این برج، بستر خوبی برای فعالیت هرچه بیشتر شرکت های فناور و دانش‌بنیان استان ایجاد کرده است.

بخشی‌پور در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری و همت جوانان و نخبگان کشور و حمایت بیش از پیش مسوولان، شاهد افزایش سهم این نهاد در تولید علم و دستیابی به فناوری‌های نوین در کشور باشیم.


نظر شما :