نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس: «جهاددانشگاهی» پیشران ورود کشور به حوزه دانش‌های روز دنیاست

۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۴ کد : ۳۴۳۸۸ تاپ خبر اخبار معاونت فرهنگی
/ جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی / حجت الاسلام و المسلمین سید جواد حسینی کیا با اشاره به اقدامات خوب جهاددانشگاهی در چهاردهه فعالیت آن اظهار کرد: جهاددانشگاهی پیشران حوزه ورود کشور به دانش های روز دنیا محسوب می شود.
نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس: «جهاددانشگاهی» پیشران ورود کشور به حوزه دانش‌های روز دنیاست

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کرمانشاه، حجت الاسلام و المسلمین سید جواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس با اشاره به اقدامات خوب جهاددانشگاهی در چهاردهه فعالیت آن گفت: جهاددانشگاهی پیشران حوزه ورود کشور به دانش های روز دنیا محسوب می شود.

وی افزود: این نهاد علمی امروزه در حوزه های مختلف پزشکی، دانش فنی و دیگر دانش های روز دنیا در سطح بین الملل حرف برای گفتن دارد.

حسینی کیا به حمایت‌های جهاددانشگاهی از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: آنچه مسلم است این است که آینده از آن شرکت های دانش بنیان و نهادهای علمی مانند جهاددانشگاهی است.

حسینی کیا به لزوم حرکت اقتصاد کشور به سمت اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و افزود: اقتصاد آینده از آن دانش بنیان هاست و دست یافتن به چنین اقتصادی هم شدنی است و قطعا نهادهایی مانند جهاددانشگاهی در این زمینه می توانند پیشران باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد امید آفرین در کشور یاد کرد و افزود: مردم اعتماد بالایی به این نهاد علمی دارند و قطعا اقدامات و کارهای جهاددانشگاهی توانسته تا به امروز امید بسیاری در کشور و به ویژه جوانان ایجاد کند.

حسینی کیا به دستاوردهای جهاددانشگاهی در حوزه پزشکی و صنعت اشاره کرد و افزود: جهاددانشگاهی در سایر حوزه ها هم می‌تواند ورود کرده و نیازهای کشور را مرتفع کند که از جمله مهم ترین آن حوزه انرژی است.

نماینده شهرستان سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر 45 درصد برق کشور به دلیل فرسودگی شبکه از بین می رود و رفع این معضلات ظرفیت بزرگی برای جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی است که در این عرصه ورود کرده و نیازهای کشور را مرتفع کند.

حسینی کیا خاطرنشان کرد: حوزه پتروشیمی و خودرو هم حوزه های مهم دیگر کشور است که به حضور نهادهای علمی چون جهاددانشگاهی به شدت نیاز دارد.

این نماینده مجلس در ادامه با تقدیر از عملکرد مسئولان جهاددانشگاهی کرمانشاه گفت: در راستای عملکرد جهاددانشگاهی کشور، جهاددانشگاهی در استان کرمانشاه هم اقدامات موثری داشته و در اقدام اخیر بهره‌برداری از بزرگترین برج فناوری کشور در استان را از این نهاد شاهد بودیم که حقیقتا کار ارزشمندی است.

حسینی کیا تاکید کرد: با حمایت بیشتر این نهاد در استان قطعا آثار خیرو برکت آن شامل همه استان خواهد و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نخواهیم کرد.


نظر شما :