معاون آموزشی جهاد دانشگاهی کرمانشاه:آموزش ۴۲۰۰ سرباز در طرح "سرباز ماهر"/ اجرای طرح تا پایان سال ادامه دارد

۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۱ کد : ۳۴۰۸۷ تاپ خبر اخبار معاونت آموزشی
معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه از آموزش بیش از ۴۲۰۰ نفر از کارکنان نظام وظیفه استان در طرح "سرباز ماهر" خبر داد.
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی کرمانشاه:آموزش ۴۲۰۰ سرباز در طرح "سرباز ماهر"/ اجرای طرح تا پایان سال ادامه دارد

علی اکبر والی در گفت و گو با روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه با اشاره به برگزاری اولین مرحله طرح "سرباز ماهر" در استان، گفت: تاکنون دو مرحله از این طرح کشوری در بسیاری استان‌های کشور اجرایی شده و امسال مرحله سوم این طرح برای اولین بار در استان کرمانشاه به اجرا درآمده است.

وی افزود: اجرای طرح "سرباز ماهر" از سوی وزارت ورزش و جوانان طی تفاهم نامه ای به جهاد دانشگاهی واگذار شده است و اکنون جهاد دانشگاهی مجری برگزاری این طرح در کشور است.

والی با اشاره به شروع اجرای این طرح از اردیبهشت ماه امسال در استان، گفت: در این طرح نیروهای سه پادگان شهدای کرمانشاه، شهید ثابتخواه و شهید رجایی تحت آموزش قرار خواهند گرفت.

این مسئول از آموزش 4203 نفر در سه ماه ابتدای اجرای این طرح خبر داد و تصریح کرد: در سه ماه اردیبهشت، خرداد و تیر در مجموع 1481 نفر از پادگان شهدای کرمانشاه، 825 نفر از پادگان شهید ثابت خواه و 1975 نفر از پادگان شهید رجایی توسط مرکز آموزش های تخصصی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه تحت آموزش قرار گرفتند.

والی با بیان اینکه آموزش‌های طرح در دو دسته «مهارت های زندگی» و «آشنایی با مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی» ارائه می شود، گفت: در بحث مهارت های زندگی، سرفصل‌هایی از جمله همدلی و خودآگاهی، ارتباط موثر و ارتباط بین فردی، مدیریت هیجان و مدیریت استرس، مهارت مدیریت زمان، تفکر انتقادی، حل مسئله، آشنایی با قانون اساسی، سواد مالی، سواد رسانه‌ای و فضای مجازی و ... به کارکنان وظیفه نیروهای مسلح آموزش داده می‌شود.

وی افزود: همچنین در بحث مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی نیز سرفصل هایی مانند کلیات آشنایی با برنامه ریزی شغلی، رزومه نویسی و  مصاحبه شغلی، آشنایی با مراحل کسب و کار، مهارت بازاریابی و فروش و قوانین کسب و کار و ... آموزش داده می‌شود.

این مسئول یادآور شد: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، نحوه برگزاری این آموزشها به صورت ارائه کتاب و برگزاری جلسات حضوری رفع اشکال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود.

معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه از تداوم آموزش‌های این طرح در ماه‌های آتی خبر داد و تاکید کرد: اجرای این طرح تا پایان سال ادامه دارد.

والی افزود: تا پایان سال، هر ماه 293 نفر از کارکنان نظام وظیفه پادگان شهدای دولت، 147 نفر از پادگان ثابتخواه و 500 نفر از پادگان شهید رجایی در قالب این طرح آموزش داده خواهند شد.

این مسئول یادآور شد: تمام آموزش‌ها در این طرح در بدو خدمت ارائه می‌شود تا نقشی در ارتقا مهارت های اولیه کارکنان وظیفه داشته باشد و  در ادامه آموزش های دیگری در حین و بعد از خدمت توسط ستاد کل نیروهای مسلح ارائه می شود تا در نهایت یک سرباز بتواند مهارت‌های لازم را برای زندگی و راه اندازی یک کسب و کار به دست آورد.


نظر شما :