/۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی /

مصری: شرایط تحریم بهترین زمان برای استفاده از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی است

۱۲ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۵ کد : ۲۱۱۴۰ تاپ خبر
 نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی معتقد است شرایط تحریم‌ها بهترین زمان برای تقویت فعالیت‌های جهاد دانشگاهی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های این نهاد است.
مصری: شرایط تحریم بهترین زمان برای استفاده از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی است

عبدالرضا مصری در آستانه سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی (16 مرداد) در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی طی سال‌های اخیر در حوزه‌های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و... فعالیت‌های خوبی داشته، اظهار کرد: یکی از مهمترین زمینه‌های فعالیت جهاد دانشگاهی تبدیل ایده‌های نو و علم به کار و ثروت بوده که در این بخش شرکت‌های دانش بنیان متعددی در سراسر کشور در زیرمجموعه جهاددانشگاهی در حال فعالیت هستند.
وی ادامه داد: در گذشته که محوریت تامین کالاها با واردات بود گاهی خستگی به تن جهاد دانشگاهی و مجموعه‌های وابسته به آن می‌ماند و آنطور که باید امکان استفاده از دسترنج فعالیت‌های علمی و پژوهشی این نهاد فراهم نبود تا لذت پروژه‌هایی که اجرا می‌کنند را بچشند.
 عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه امروز شرایط کشور تغییر کرده، یادآور شد: از یک سو اعتماد و اتکا به تولیدات و ظرفیت‌های داخلی افزایش یافته و ار سوی دیگر شرایط تحریم‌های ظالمانه باعث شده از دستاوردهای داخل کشور بیشتر استفاده شود و این ایام بهترین فرصت برای توسعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی و مجموعه‌های وابسته به آن است.
مصری خاطرنشان کرد: امروز جهاد دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان باید تقویت شوند و در زمینه تولید اقلام مورد نیاز کشور پای کار بیایند تا در این شرایط تحریم نیازمند واردات کالاهای خارجی نباشیم.
وی از ظرفیت جوانان صاحب علم و ایده در کشور هم یاد کرد و ادامه داد: جهاد دانشگاهی با حمایت از این افراد و کمک به ورود آنها به بازار تولید هم در زمینه اشتغالزایی پای کار آمده و هم به تولیدات نو در کشور کمک کرده است.
نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی پیش از این هم در این عرصه‌ها نقش خوبی ایفا کرده، گفت: توقع داریم در شرایط کنونی کشور جهاد دانشگاهی حوزه‌های کاری خود را گسترش دهد.

کلید واژه ها: سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی


نظر شما :