در دومین سالگرد زلزله برگزار شد/تجلیل از جوانان فعال در امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۸ کد : ۱۳۱۲۹ تاپ خبر اخبار معاونت فرهنگی
نویسنده خبر: محمد سعید مختاری
در دومین سالگرد زلزله برگزار شد/تجلیل از جوانان فعال در امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

آیین تجلیل از جوانان فعال در امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه، به همت جمعیت دانشجویی هلال احمر جهاددانشگاهی کرمانشاه برگزار شد.
بهرام بادکو رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه در این مراسم که عصر امروز (۲۱ آبان) و به مناسبت دومین سالروز زلزله سرپل‌ذهاب و همچنین هفتاد و دومین سالروز تشکیل سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برگزار شد، با بیان اینکه امروز جوانان سرمایه عظیم تمام کشور از جمله  جمعیت هلال‌احمر هستند، افزود: در ایام زلزله کرمانشاه  شاهد فعالیت‌های داوطلبانه این جوانان بودیم.
وی ابرازامیدواری کرد، با حمایت بزرگان و مسئولین کشور، فعالیت‌های خیرخواهانه جوانان هلال‌احمر تداوم یابد و تقویت شود.
رییس سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه از این سازمان نیز به عنوان یک سازمان جوان یاد کرد و افزود: جمعیت جوانان دانشجویی هلال‌احمر جهاد دانشگاهی کرمانشاه نیز از جمله جمعیت‌های  برتر است که تعامل خوبی با آنها داریم.
در ادامه فریدون نوری مشاور رئیس جمعیت هلال احمر کشور نیز از جوانان به عنوان آینده‌سازان کشور یاد کرد و ادامه داد: در ایران جوانان مستعد بسیاری در زمینه‌های مختلف داریم که باید جایگزین نیروهای قدیمی شوند و باید از ظرفیت آنها استفاده شود.
وی همچنین  از جمعیت هلال‌احمر نیز به عنوان یک تشکیلات بشردوستانه یاد کرد که در جهان نزدیک به ۱۵۰ سال قدمت دارد و در حوادث طبیعی، جنگها و... پای کار بوده است.
نوری با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر ایران نیز از سال ۱۳۰۱عضو صلیب سرخ جهانی شد، یادآوری کرد: با وجود این‌همه نیروی توانمند در کشور فعالیت‌های هلال‌احمر چندان قابل قبول نیست و باید بیش از این تقویت شود.
وی افزود: البته با وجود همه این موارد نیز جمعیت هلال‌احمر  ایران جز ۱۰ جمعیت برتر کشور است.
مشاور رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور در ادامه بر لزوم آمادگی همیشگی ایران در برابر حوادث طبیعی خصوصا زلزله تاکید کرد و افزود: ۷۰ درصد وسعت کشور ایران زلزله خیز است و باید برای هرگونه زلزله آماده باشیم.
نوری با بیان اینکه زلزله در هیچ کجا دنیا قابل پیش‌بینی نیست، عنوان کرد: تنها راهکار پیشگیری و آمادگی است.
وی گفت: شاید اگر برای زلزله سرپل‌ذهاب آماده‌تر بودیم تا این حد آسیب به استان وارد نمی‌شد.
در پایان این مراسم از تعدادی از جوانان فعال در زمینه امدادرسانی به زلزله‌زدگان تجلیل شد.

محمد سعید مختاری

نویسنده خبر

کلید واژه ها: سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه هلال احمر زلزله فریدون نوری


نظر شما :