نایب رییس مجلس:

تحریم‌ها فرصت طلایی "جهاددانشگاهی" است/ حمایت‌های دولت از این نهاد باید افزایش یابد

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۲۸ کد : ۱۰۲۸۶ تاپ خبر
نویسنده خبر: محمد سعید مختاری
نایب رییس مجلس شورای اسلامی از تحریم ها به عنوان فرصتی طلایی برای جهاددانشگاهی و سایر نهادهای علمی کشور یاد کرد.
تحریم‌ها فرصت طلایی "جهاددانشگاهی" است/ حمایت‌های دولت از این نهاد باید افزایش یابد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه ،عبدالرضا مصری در آستانه سالروز تشکیل جهاددانشگاهی(16 مرداد) در گفت وگویی ، با اشاره به عملکرد موثر و کارآمد جهاد دانشگاهی در چهار دهه فعالیت این نهاد گفت: با توجه به امکانات در اختیار این نهاد و انتظاراتی که از آن در کشور وجود داشت، جهاد دانشگاهی توانسته چندین برابر انتظارات را برآورده کند.
وی افزود: این نهاد علمی و جهادی توفیقات ارزشمندی طی این سالها کسب کرده و در حال حاضر به نقطه امید قشر دانشگاهی تبدیل شده و ثابت کرده که می توان علم را به عمل و تولید محصول تبدیل کرد.
مصری خاطرنشان کرد: همچنین این نهاد به نقطه امید بخش صنعت کشور نیز تبدیل شده و اینکه می توان نیازها را از دانش کشور تامین کرد.
نماینده کرمانشاه جهاددانشگاهی را حلقه وصل دانشگاه و صنعت عنوان کرد و افزود: تمام مشکلات ما از نبود همین حلقه واسطه بود که جهاددانشگاهی به خوبی این بستر را امروز در کشور فراهم کرده است.
وی با اشاره به توسعه زیرشاخه های جهاد دانشگاهی گفت: در سالهای اخیر شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری به بدنه جهاد دانشگاهی اضافه شده، اما امکانات و ظرفیت های جهاددانشگاهی همان امکانات گذشته است و قطعا با این امکانان توانایی پاسخگویی به نیازهای بخش های جدید را ندارد.
مصری تاکید کرد: در این شرایط باید دولت و مسئولین متناسب با توسعه این نهاد، در زمینه افزایش امکانات و اعتبارات آن کمک کنند و باید امکانات و لوازم و ابزار بیشتری در اختیار این نهاد جهادی قرار داده شود.
این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به قابلیت های بالای جها دانشگاهی در توسعه علوم روز دنیا در کشور و بومی سازی محصولات با تکنولوژی بالا گفت: تحریم ها فرصت طلایی برای جهاددانشگاهی و سایر نهادهای علمی کشور محسوب می شود.
وی افزود: در حال حاضر با وجود تحریم ها، این ظرفیت برای تولید کالاهایی وجود دارد که پیش از این به راحتی وارد کشور می شد و دراین فرصت جهاد دانشگاهی می تواند با بومی سازی سریع این محصولات نیاز کشور را در این زمینه مرتفع کند.
مصری تصریح کرد: در بسیاری حوزه های صنعت، خودروسازی و کشاورزی ظرفیت های خالی ایجاد شده و جهاد دانشگاهی میتواند در این بازار بی رقیب حضور یافته و نیازهای کشور را مرتفع کند.

محمد سعید مختاری

نویسنده خبر

کلید واژه ها: سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی 16 مرداد


نظر شما :