معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری: بیمه سرمایه گذاری در سال ۹۹ اجرایی می‌شود

۲۴ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۷۱۷۳ اخبار پارک علم و فناوری کرمانشاه
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه این صندوق در سود و زیان شرکت های دانش بنیان شریک می شود ، گفت: کسب و کارهایی هستند که ریسک توسعه فناوری و تجاری آنها بالاست و نیاز به کمک سرمایه گذاری خطر پذیر دارند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری: بیمه سرمایه گذاری در سال ۹۹ اجرایی می‌شود

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه ، دکتر سیاوش ملکی‌فر در برنامه گفتگوی ویژه شبکه خبر، با بیان اینکه حمایت و تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان وظیفه و رسالت صندوق نوآوری و شکوفایی است، گفت: صندوق حسب این رسالت تلاش کرده خدمات متنوعی ارائه دهد.
وی ادامه داد: امسال برای اعطای 4500 میلیارد تومان تسهیلات، 1500 میلیارد تومان ضمانت‌نامه و 300 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طرح فناورانه برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
ملکی فر با اشاره به اینکه در سال جهش تولید امیدواریم با بیمه و ضمانت سرمایه گذاری  که ازخدمات دیگر صندوق نوآوری در سال 99 است در این عرصه به توسعه و تجاری سازی فناوری بیشتر کمک کنیم افزود: اگر سرمایه گذار بخش خصوصی علاقمند باشد در کسب و کارهای فناور و استارت آپ سرمایه گذاری کند ما بخشی از اصل سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه بیمه می‌شود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ادامه داد:در سال 98 حدود 2500 شغل جدید با کمک تسهیلات صندوق در شرکت‌های دانش بنیان و فناور ایجاد شد و  25 هزار شغل نیز به تثبیت رسید.
وی یادآور شد : 400 شرکت دانش بنیان در فراخوان کرونایی صندوق شرکت کردند و صندوق نوآوری در بحث مقابله با کرونا 500 میلیارد تومان منابع اختصاص داده که تاکنون 200 میلیارد تومان آن جذب نزدیک به 60 شرکت دانش بنیان شده است.
ملکی فر در ادامه تصریح کرد: امهال 3 ماهه اقساط تسهیلات کسب و کارهای زیان دیده بر اثر کرونا و اعطای تسهیلات سرمایه در گردش فوری با نرخ 11 درصد به این کسب و کارها از دیگر اقدامات صندوق نوآوری است.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری کرمانشاه پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه


نظر شما :